Život je boj, ale stojí za to...

Únor 2012

Čím je pro nás zrcadlo?

27. února 2012 v 20:14 | hnedoockaVer |  Témata týdne!

Čím je pro nás zrcadlo?
 
- první zrcadla, vyráběná člověkem, tvořila obvykle deska z leštěného kovu, často
ze stříbra

- je nedílnou součástí každého z nás a snad každý z nás ho má doma

- je pro nás přítelem v nouzi, když chceme vypadat k světu

- ukazuje pravou tvář, jen ono ví, jak jsme vypadaly před tunami make-upu

- prozradí náš skutečný věk, první vrásky, kruhy pod očima,...

- představujeme si v něm, jak bychom chtěly vypadat

- existuje pověra, když se rozbije zrcadlo, znamená to 7 let neštěstí

- je vzpomínkou na pohádku z dětství... "Řekni mi zrcadlo, kdo je na světě i
v zemi zdejší, kdo je nejkrásnější?" "Jsi krásná má paní, však na světě i v
zemi zdejší Sněhurka, která přebývá u sedmi trpaslíků, je nejkrásnější!"

 
Do zrcadla se dívám několikrát denně a i když nejsem často spokojená s tím,
co vidím, nic s tím nenadělám. Řeknu si, že to mohlo být i horší :-)


Co nás ve škole neučili?

21. února 2012 v 11:47 | hnedoockaVer |  Témata týdne!
Škola do jisté míry ovlivňuje naše chování, rozvíjí naši logiku a má pozitivní vliv na naše vzdělání. Je však jen vstupním článkem do víru života.

Sami musíme přijít na to, co chceme dělat, jakou cestou se budou ubírat naše kroky a jakých cílů chceme dosáhnout. Často jen tápeme a uděláme ukvapená rozhodnutí, kterých později litujeme. Příkladem je např. dívka, která vystudovala obchodní akademii a jediné, co si z této školy odnesla je maturitní vysvědčení. Účetnictví, daním ani ekonomice stejně příliš nerozumí, nemá téměř žádnou praxi v oboru ekomického směru. Už odmalička se věnuje tvůrčí tvorbě, píše, maluje a tak. Kdyby se tenkrát hlásila na uměleckou školu, možná z ní mohla být malířka nebo spisovatelka, kdo ví?

Základní škola dětem poskytuje jen základní vědomosti z každého oboru, ale střední školu nebo učiliště má možnost si každý vybrat sám. Často jsou také názory dětí ovlivňovány sny jejich rodičů a protože je nechtějí zklamat, studují něco, k čemu ale vůbec nemají vztah. Měly by si dopřát dostatek času, aby se rozhodly pro tu správnou školu. Mohou si vyslechnout názory ostatních, ale to hlavní rozhodnutí je na nich. Jen samy děti později zjistí, zda jim zrovna jejich škola pomohla k jejich snům a představám o budoucím povolání. Mnohdy to tak není a vše co se naučili jim v jejich práci ani není nijak moc platné, jako např. když někdo s maturitou nakonec skončí jako běžný operátor na lince. Bohužel dnešní nezaměstnanost stále více stoupá a je těžké sehnat práci ve vystudovaném oboru, když nemáte dostatek praxe a zkušeností.

Když si tak v hlavě přemítám, co všechno nás škola nenaučí, tak mě toho napadá spoustu. Jsou to většinou věci, které ovlivňují náš život, např. první polibek, první milování, těhotenství nebo později mateřství. Nepřipraví nás ani na nástrahy života, jako jsou např.nezaměstnanost, zadluženost, drogy a násilí.

Škola je vlastně jen takovým odrazovým můstkem do dospělosti. Teprve až sám život nás naučí, jak se o sebe postarat, jak se chovat, prostě jak žít.