Život je boj, ale stojí za to...

Zoufalství - stav beznaděje

31. ledna 2012 v 18:10 | hnedoockaVer |  Témata týdne!
Zoufalství? Tohle téma je mi šité na míru.

Člověk se někdy dostane do bodu, kdy neví, co dál, jak se rozhodnout, jak naložit se svým životem? Ať už se rozhodne jakkoliv, je to změna a jen čas ukáže, jestli to bude změna k lepšímu nebo k horšímu. Samotný stav zoufalství se nedá popsat, ten se musí prožít.

Někdy člověk ztrácí to, na čem mu nejvíc záleželo, co se stalo jeho každodenní součástí. Jen těžko se s tím vyrovnává.
U každého se to projevuje jinak. Já osobně jsem upadala do depresí, uzavírala jsem se před světem a cítila se mizerně, pod psa. Ztratila jsem chuť se radovat, něco dělat, nedokázala jsem se ani pořádně najíst. Každý den mi přišel stejný, měla jsem pesimistický pohled na svět. Jakoby mě už nečekalo nic hezkého, všechny plány do budoucna ztroskotaly. Když mi začala váha rapidně klesat a z toho věčného stresování se přidaly i zdravotní potíže, řekla jsem si: "Dost! Takhle už to dál nejde, něco se musí změnit!"

A změnilo se. Se ztrátou se už pomalu vyrovnávám, přibírám na váze a zase mám chuť do života:-) Začínám se těšit na nové zážitky a jsem zvědavá, co si na mě osud přichystal. Všechnu tu smůlu jsem si už vybrala i s úroky, tak snad na mě taky někde čeká kousek toho štěstí.

Takže, jestli někdo z vás propadá zoufalství, neseďte doma, vyražte ven, třeba jen na procházku. Něčím zaměstnejte svůj mozek, ať zaženete špatné myšlenky. Někomu se s tím svěřte a neduste to v sobě. Sami to nezvládnete a dost se vám uleví. Vím, o čem mluvím. Nejhorší je nic nedělat a jen se utápět ve smutku. Tím se nic nevyřeší. Každý je strůjcem svého osudu, je to jen na vás!
 


Komentáře

1 kamarádka kamarádka | 1. února 2012 v 8:39 | Reagovat

Hezký a smutný:), jen by si to měl přečíst i ON!

2 hnedoockaver hnedoockaver | 1. února 2012 v 17:18 | Reagovat

Děkuju:-) to máš pravdu

3 Marťas Marťas | 2. února 2012 v 18:20 | Reagovat

moc smutné, není to tak dlouho byl jsem na tom podobně.. ale čas rány zahojí neboj :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama