Život je boj, ale stojí za to...

Pohádky budou žít věčně v našich srdcích

2. června 2011 v 18:31 | hnedoockaVer |  Témata týdne!
To je hodně zajímavé téma Pohádky.
Když se řekne pohádka, tak se mi jako první vybaví princezna a drak nebo čert.
Každá pohádka je obohacená o nějakou tu nadpřirozenou bytost jako je např. vodník nebo víla. Dokud jsem byla hodně malá, tak jsem na tyto bytosti věřila a hlavně na čerty a ježíška. Každé dítě by mělo v něco věřit. Myslím si, že si tím prodlužuje takové to nezkažené dětství. Obzvláště v dnešní době jsou děti na svůj nízký věk dost "otrkané" a raději prosedí celý den u počítače, kde hrají různé hry nebo si píší na Facebooku a jiných podobných stránkách a na nějaké pohádky už nejsou zvědavé.

Když si vzpomenu na své dětství, tak mě a mé mladší sestřičce rodiče buď pohádky jen četli z knížky a když jsme byly hodné, tak nám promítali pohádku prostřednictvím jednotlivých obrázků a k tomu četli příběhy.Bylo to tak poutavé, že jsme se sestrou ani nedutaly:-)Také jsme se rády dívaly na Večerníček. Mezi mé dodnes oblíbené patří Příběhy včelích medvídků, Krteček nebo Krkonošská pohádka. Doteď se ráda podívám na hezkou pohádku, jakou je pro mě např. Popelka, Pyšná princezna nebo Obušku z pytle ven. Dokonce v kinech běží veliká škála pohádek a animovaných filmů, na které rádi zajdou i dospělí. Mezi ty nejznámější patří z pohádek Princezna ze mlejna a z těch animovaných např. Shrek nebo Doba ledová.

Každý máme ve své sbírce nějaké oblíbené knížky,které jednou budeme předčítat svým dětem a později svým vnoučatům nebo dokonce pravnoučatům. Pohádky budou žít věčně v našich srdcích.Bez nich si život neumím představit.
Vy snad ano?
 


Komentáře

1 BarbaraJane BarbaraJane | Web | 2. června 2011 v 18:45 | Reagovat

Je pravda, že bez počítače bylo dětství takové poetičtější... Náš tatínek nám vyprávěl jen asi tři nebo čtyři pohádky, ale se ségrou jsme je milovaly :)
I dneska mám pohádky moc ráda, ať už psané nebo zfilmované, hlavně ty klasické jako je Popelka, ať už černobílá nebo barevná, těm dávám přednost před americkými animáky, ale i na ty se ráda podívám. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama